Odzież dla pracownika warsztatu samochodowego – poradnik

Odzież robocza to bardzo ważna sprawa w każdym miejscu pracy. W warsztacie samochodowym to jedno z podstawowych zagadnień, jakim musisz się zająć, jeśli sam w nim pracujesz lub zatrudniasz mechaników. Dowiedz się więc, jaką odzież powinieneś zamówić dla siebie lub swoich pracowników. Bezpieczeństwo pracy zależy w dużej mierze od dobrze dobranej odzieży roboczej. Spełnia ona także inne funkcje, o których dowiesz się z poniższych akapitów. Przystąp więc do lektury, której współautorem jest serwis modowy mybaze.com. Rodzaje odzieży roboczej Odzież robocza występuje w bardzo wielu miejscach, w których mogą panować najróżniejsze warunki pracy.
Pamiętaj o odróżnianiu odzieży roboczej od odzieży ochronnej:
 • odzież ochronna – ma na celu ochronę pracownika przed zagrożeniami, jaki niesie jego praca. Mogą to być na przykład rękawice odporne na przebicie prądowe, okulary czy maska do spawania, strój chroniący przed wysoką temperaturą oraz wiele podobnych rozwiązań. Każda rzecz powinna być zaopatrzona w odpowiedni certyfikat potwierdzający jej przydatność do ochrony przed konkretnym zagrożeniem;
  • odzież robocza – odzież robocza ma za zadanie chronienie pracownika oraz jego ubrania przed zabrudzeniem w miejscu jego pracy.
  • Odzież robocza jest prostsza i nie musi spełniać tak wyśrubowanych wymagań jak odzież ochronna. Wśród takiej odzieży można wyróżnić konkretne ubrania takie jak:
  • spodnie robocze – do pasa lub też z szelkami;
  • bluzę roboczą;
  • koszulę roboczą;
  • koszulka tshirt – z krótkim lub tez długim rękawem;
  • obuwie robocze;
  • kurtki i kamizelki robocze.
  Zgodnie z polskim prawem odzież roboczą powinien zapewniać pracodawca swoim pracownikom. Oznacza to, że każda z osób, którą zatrudniasz powinna otrzymać taki strój na początku pracy, a także, zawsze, gdy coś ulegnie zniszczeniu czy zużyciu powinno zostać wymienione na nowe. Większość pracodawców ma w regulaminie pracy określony czas, co jaki wydawana jest nowa odzież robocza.

  Funkcje odzieży roboczej

  Jak już było wspomniane powyżej, najważniejszą funkcją odzieży roboczej jest zabezpieczenie pracownika oraz jego stroju przez zabrudzeniem. Nie jest jednak jedyna jej funkcja. Odzież robocza bardzo często jest również używana do reklamy firmy oraz polepszania jej wizerunku. Jednakowe ubrania wszystkich pracowników, naszyte na niej imiona czy funkcje robią na klientach dobre wrażanie i pokazują dobrą organizację danego przedsiębiorstwa.

  Najlepsza odzież dla pracownika warsztatu samochodowego

  Jaka zatem będzie najlepsza odzież dla pracownika warsztatu samochodowego? W warsztacie samochodowym bardzo łatwo jest się zabrudzić, dlatego najlepsze będą całościowe kombinezony. W cieplejsze dni może to być sama koszulka tshirt. Dobrze sprawdzają się również wszelkiego rodzaju bluzy i koszule. Jeżeli prace wykonywane są na zewnątrz to zimą, potrzebne będą również cieplejsze kurtki. W celu zapewnienia wygodnej pracy dość często stosowane są nakładki na kolana pozwalające na wygodną pracę na małych wysokościach. Bardzo ważne jest również obuwie robocze. Najlepiej, aby były to buty zapewniające ochronę przed poślizgiem, przed przebiciem podeszwy przez ostre elementy oraz miały tak zwany podnosek, czyli wkładkę – stalową, aluminiową lub z włókna węglowego – zapwniającą ochronę palców przed upadkiem ciężkich przedmiotów czy zmiażdżeniem.
  Jeżeli interesują Cię koszulki, które możesz zakładać pod spód lub też nosić same w cieplejsze dni, to sprawdź kategorię tshirty na mybaze.com . W tym miejscu zebrane są produkty z wielu sklepów pochodzące od olbrzymiej liczby ich wytwórców https://mybaze.com/pl/koszulki-i-t-shirty-meskie/4f/. Bez problemu znajdziesz tutaj każdą koszulkę jakiej możesz potrzebować a także mnóstwo innych ubrań dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Zamawiaj poprzez Internet ubrania i oszczędzaj w ten sposób czas poświęcony na udanie się do stacjonarnego sklepu.
  Jeżeli potrzebujesz skorzystać z warsztatu samochodowego w celu naprawy swojego auta sprawdź ofertę mkpunktrent.pl. Zajmują się oni naprawianie wszystkich modeli samochodów osobowych oraz dostawczych. Jeśli potrzebujesz na czas naprawy auta zastępczego możesz tam skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Równie pomocne będą usługi tej firmy, jeśli Twoje auto odmówi dalszego działania gdzieś na trasie. Serwis oraz wypożyczalnia aut są zlokalizowane w Poznaniu przy ulicy Romana Maya 1.